Źródło: https://izomarket.pl/
Poznaj właściwości i zastosowanie hydroizolacji. Dlaczego warto wybierać najlepsze rozwiązania?
Hydroizolacja ma bardzo szerokie zastosowanie w konstrukcjach budowlanych. Jej wykorzystanie okazuje się niezbędne chociażby w: pomieszczeniach mokrych, podziemnych częściach budowli, tunelach czy zbiornikach. Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe nie tylko zapewniają właściwe parametry użytkowe obiektu, ale też chronią konstrukcję przed niekorzystnym działaniem wody oraz związków i substancji przez nią przenoszonych. W rezultacie przyczynia się to do przedłużenia żywotności budynku.
Dlaczego warto wybierać najlepsze rozwiązania?
Najlepsza hydroizolacja to taka, która skutecznie niweluje negatywny wpływ wody na techniczny stan budynków. Woda prowadzi do stopniowego osłabiania struktury materiałów budowlanych, a tym samym ich niszczenia. Niekorzystnie oddziałuje również na izolację cieplną, powodując wzrost kosztów ogrzewania obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to właśnie w miejscach o podwyższonym poziomie wilgoci dochodzi do powstawania pleśni oraz grzybów. Rozwój mikroorganizmów stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia mieszkańców budynku, a także staje się przyczyną nieestetycznych oraz trudnych do usunięcia śladów.
Zastosowanie
Hydroizolacja powinna stanowić skuteczną barierę chroniącą wszelkie powierzchnie i elementy konstrukcji mające styczność z wodą. Jej brak lub niewystarczająca skuteczność nie tylko obniżają parametry użytkowe nieruchomości ale także znacznie skracają żywotność konstrukcji. Powinna chronić przed wodą gruntową, opadową i wilgocią powstałą w czasie eksploatacji budynków. Główne zastosowania produktów hydroizolacyjnych to izolacje: fundamentów, tarasów, dachów, balkonów, ścian zewnętrznych, pomieszczeń mokrych i wszelkiego rodzaju zbiorników (baseny, szamba, zbiorniki na gnojowicę).