Źródło: https://www.jw-kancelaria.pl/
Obsługa prawna firm w świetle dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej stanowi niezwykle istotne zagadnienie. Jako przedsiębiorca zapewne niejednokrotnie masz wiele wątpliwości dotyczących wprowadzenia w życie określonego działania. Co więcej, samodzielna próba analizy nie zawsze doprowadzi Cię do satysfakcjonującej odpowiedzi. W takim przypadku rozwiązaniem może być pomoc adwokata. A jak przekonasz się poniżej, aktów prawnych jest naprawdę sporo.
Dlaczego obsługa prawna firm jest tak ważna?
Na wstępie zajmiemy się zagadnieniem, jakim jest obsługa prawna firm. Postaramy się odpowiedzieć na różnorodne pytania dotyczące tego, dlaczego jest to tak istotny aspekt podczas codzienności biznesowej. Otóż przede wszystkim możesz zastanawiać się, kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od konkretnej sytuacji, niemniej pomoc specjalisty może być nieoceniona w szerokim zakresie przedsiębiorczości. Wydaje się, że najlepiej będzie, jeśli postanowisz skonsultować każdą niewiadomą czy zawiłość prawną z profesjonalistą, często przed podjęciem decyzji. Pamiętaj jednak, że to nie wyczerpuje szerokiego wachlarza możliwości – obsługa prawna firm to o wiele szersze zagadnienie. Co istotne, dzisiejszy postęp technologii bez problemu pozwala chociażby na zdalne rozwiązywanie zawiłości prawnych praktycznie z dowolnego miejsca. Dlatego, mimo że swoje biuro posiadamy w Krakowie, nasza kancelaria obsługuje klientów z całej Polski, z którymi często odbywamy spotkania we Wrocławiu i Katowicach, ale też w innych miejscach Polski oraz zdalnie.
Co obejmuje zakres pomocy klientom biznesowym?
Obsługa prawna firm to pojęcie, które w praktyce możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich obejmuje wsparcie doraźne, polegające m.in. na pomocy w odniesieniu do jednorazowych, konkretnych zdarzeń. Druga grupa to pomoc stała, która skupia się na ścisłej współpracy klienta z kancelarią. W jej skład wchodzą czynności, takie jak chociażby bieżąca weryfikacja podejmowanych działań i decyzji czy opiniowanie umów w świetle obowiązującego prawa. Pamiętaj jednak, że sama współpraca z klientami biznesowymi to o wiele szersze pojęcie, które zawiera w sobie czynności, takie jak porady prawne, reprezentowanie w procesach sądowych, przygotowywanie umów, tworzenie spółek, aktów oraz regulaminów, przekształcenia spółek czy obsługa całych procesów inwestycyjnych. Poza tym nie sposób pominąć reprezentacji przedsiębiorców przed organami państwowymi, a nawet windykacji zadłużeń.